Переваги рішення – готова технологія обліку та управління на швейному виробництві.
Користувачі можуть входити та працювати у програмі в режимі web-інтерфейсу з будь-якого інтернет-браузера.
Оновлення програми виходять 1 раз на три місяці з урахуванням зміни (оновлення) релізу “BAS Малий бізнес” .
Програми для автоматизації швейного виробництва успішно використовують понад 150 підприємств швейної промисловості м.Харкова та інших міст України.
Автоматизація бізнес-процесу випуску продукції
Замовлення покупця — Аналіз потреби в матеріалах — Закупівля матеріалів — Завдання на виробництво (Завдання на крій) — Переміщення матеріалів у цех — Виготовлення напівфабрикатів (закривання, дублювання, перебирання тощо) — Видача на відшиття швачкам (зовнішнім підрядникам) — Приймання готової продукції – Реалізація (через торгові точки, інтернет-магазин; можлива передача на реалізацію).
Програмний продукт “Управління швейним виробництвом для України” на базі ” BAS Малий бізнес ” сертифіковано громадським об’єднанням САБ
| Функціональні можливості |
Наявність функції |
| Облік готової продукції та фурнітури за розмірами та кольорами; |
+ |
| Облік тканин у розрізі рулонів; |
+ |
| Промірювальна відомість для тканин (коригує метраж, отриманий від постачальника); |
+ |
| Резервування матеріалів по Карті крою; |
+ |
| Аналіз потреби у матеріалах, яких не вистачає на складі для випуску продукції; |
+ |
| Порівняння витрати матеріалів: за специфікацією та за фактичним списанням у виробництво; |
+ |
| Робоче місце технолога для внесення довідкової інформації про склад готової продукції та її напівфабрикати; автоматичне створення набору напівфабрикатів та специфікацій напівфабрикатів; |
+ |
Робоче місце «Виробництво» для обліку та управління на кожній виробничій ділянці:
- відображення черги напівфабрикатів до видачі на ділянці,
- автоматична видача напівфабрикатів у роботу,
- приймання виконаних робіт,
- переміщення напівфабрикатів та матеріалів між виконавцями у цеху,
- повернення матеріалів із незавершеного виробництва,
- списання матеріалів із підбором аналогів.
|
+ |
| Врахування повної собівартості продукції; |
+ |
| Облік витрат за статтями витрат; |
+ |
| Нарахування зарплати за відрядними розцінками: закривання, дублювання, перебирання, пробивання петель, гудзики, пошиття, вишивка, упаковка тощо; |
+ |
| Штрихкодування технологічних операцій |
+ |
| Розподіл загальновиробничих витрат на собівартість продукції (оренда, електроенергія, зарплата адмінперсоналу та обслуговуючих співробітників (оклади), витрати на збут тощо); |
+ |
Облік незавершеного виробництва у розрізі:
- матеріалів;
- продукції, що випускається;
- виконавців, підрозділів;
- карти крою.
|
+ |
| Облік виробництва напівфабрикатів: дублювання, стежка, кушнір (фарбування хутра, набивання, закривання, перфорація, розкрій і т.д.); |
+ |
| Робота зовнішніх підрядників; |
+ |
| Взаєморозрахунки зі співробітниками із зарплати та підзвітним операціям; |
+ |
| Друк вшивних етикеток на готову продукцію; |
+ |
| Друк етикеток зі штрихкодами та значками для догляду за виробом; |
+ |
| Розподіл загальновиробничих витрат за собівартість продукції; |
+ |
| Облік руху коштів за статтями витрат; |
+ |
| Реалізація продукції зі складу через торгові точки, інтернет-магазин (можливе проведення продажу зі сканером штрих-кодів); |
+ |
| Переоцінка вартості залишків матеріалів на складах. |
+ |
| ЗВІТИ: |
|
| Валовий прибуток: по торгових точках, продукції, по менеджерам; |
+ |
| Аналіз руху коштів; |
+ |
| Залишки та рухи матеріалів та готової продукції (напівфабрикатів) за складами; |
+ |
| Залишки тканин у розрізі рулонів (угруповання та відбір по ширині, довжині рулону у звітах щодо залишків); |
+ |
| Аналіз потреби в матеріалах у розрізі Замовлень на виробництво та матеріалів; |
+ |
| Собівартість випущеної продукції із зазначенням витрати матеріалів та виконаними операціям; |
+ |
| План-факт відшивки у розрізі готової продукції; |
+ |
| Аналіз незавершеного виробництва; |
+ |
| Звіт з готової продукції; |
+ |
| Звіт по відрядній зарплаті за виконавцями, продукцією, операцією, Замовленням на виробництво; |
+ |
| Звіт про прибуток; |
+ |
| Баланс (управлінський); |
+ |
| План-факт щодо бюджетів. |
+ |
Ведення обліку у програмі дозволить керівнику оперативно та ефективно вирішувати завдання з управління підприємством.

У програмі вже розроблено звіти для оцінки фінансового стану підприємства

Складський облік
Можливо вести облік тканин у розрізі рулонів з аналітикою по ширині та довжині рулону.
При відображенні операцій з руху тканин із включеною ознакою «облік по рулонах» необхідно вказувати рулон, яким відбулося рух.
Для відображення операції переміру тканини, що надійшла від постачальника, оформляється документ Промірювальна відомість, в якому реєструється відхилення фактичної кількості кількості, заявленої постачальником у документах надходження. Під час проведення документа коригуються залишки на складах відповідно до відхилень.
Використання аналогів матеріалів. Для матеріалів, що входять до складу продукції, можна вказати список матеріалів, що замінюють. При оформленні документів випуску продукції (напівфабрикатів) можна використовувати аналоги, які доступні на складі.
Переоцінка запасів
Документ призначений для переоцінки вартості залишків матеріальних цінностей складу чи виробничого підрозділу.
Специфікації номенклатури
Для обліку нормативного складу продукції (напівфабрикатів) підтримуються планові та робочі специфікації. Для відображення повного складу продукції єдиному полі передбачена Планова специфікація. Для відображення нормативного складу продукції (напівфабрикатів) на кожній виробничій ділянці передбачені робочі специфікації (без ознак Планова у формі елемента довідника Специфікації номенклатури).
У Специфікації вказуються матеріали та технологічні операції, які будуть потрібні для випуску продукції.
Також специфікацію можна включити послуги зовнішніх переробників.
У формі елемента Специфікації доступний звіт Нормативний склад виробу, в якому виводиться інформація щодо планових та робочих специфікацій, розраховується собівартість виробів за різними видами цін. Звіт можна надрукувати.
Виробництво
У рішенні можна розміщувати замовлення на швейне виробництво на кілька видів продукції, а також проводити випуск різної продукції в одному документі випуску.
1. Рішення підтримує такі схеми виробництва/напівфабрикатів.
2. Комплектація товарів або одномоментний випуск без урахування залишків у незавершеному виробництві. При виборі цієї схеми виробництва залишки матеріалів цеху можна відстежити після проведення документів випуску.
3. Виробництво з урахуванням залишків незавершеного виробництва та очікуваної продукції, що складається з наступних етапів:
- видача у виробництво складу-виконавця;
- прийом випущеної продукції від виконавця, можна випускати продукцію частинами.
4. Передача у переробку зовнішньому підряднику з урахуванням залишків матеріалів та очікуваної продукції у підрядника;
5. Переміщення виробничого завдання між виконавцями:
- переміщення продукції та матеріалів;
- рух технологічних операцій між співробітниками.
6. Повернення зі складів-виконавців:
- припинення випуску продукції, повернення матеріалів та напівфабрикатів;
- повернення матеріалів, що залишилися після випуску виробу (Наприклад, нитка видається в швейний цех у всіх бобінах, а на виріб списується частина бобіни; після випуску виробу можна повернути залишок бобіни на склад матеріалів. У собівартість виробу зарахується лише частина списаної бобіни).
У рішенні підтримується облік технологічних операцій. У кожному документі випуску продукції/напівфабрикату додано закладку Операції, де відображається кількість оброблених виробів, відрядна розцінка, сума за операцію. Кожну операцію може виконувати працівник чи бригада. За виконання робіт бригадою передбачено коефіцієнт трудового участі розподілу суми між співробітниками бригади.
Для зручності введення виконавців технологічних операцій передбачені шаблони виконавців.
Витрати, понесені за технологічними операціями, входять у собівартість випущеної продукції.
У програмі реалізовано облік тканин за кольорами та рулонами. Враховується ширина та довжина. Користувач має можливість додати всі необхідні властивості без програміста, наприклад склад тканини.

Якщо фактична кількість тканини в рулоні не відповідає кількості документів приходу від постачальника, рекомендуємо сформувати Промірювальну відомість, яка скоригує залишки складу та врахує недодом у витратах підприємства.

Облік продукції та напівфабрикатів за кольорами, розмірами.
Можливе додавання будь-яких властивостей для опису продукції, матеріалів, фурнітури без допомоги програміста.

Інтерфейс «Робоче місце технолога» – помічник технолога для внесення довідкової інформації про специфікації готової продукції та її напівфабрикати; автоматично створює набір напівфабрикатів та їх специфікацій.


Аналіз потреби у матеріалах Замовлення на швейне виробництво.

Помічник «Розрахунок потреб»:
- збирає потреби у матеріалах у межах Замовлень,
- враховує залишки на складах,
- формує Замовлення постачальникам для можливого надсилання електронною поштою постачальнику.

Планування випуску продукції, контроль залишків випуску.

Робоче місце «Виробництво» для обліку та управління на кожній виробничій ділянці:
- відображення черги напівфабрикатів до видачі на кожній ділянці виробництва,
- видача напівфабрикатів у роботу,
- приймання виконаних робіт,
- переміщення напівфабрикатів між виконавцями у цеху (переміщуються також видані матеріали),
- повернення залишків матеріалів із незавершеного виробництва,
- списання матеріалів з підбором аналогів
Програма автоматично формує усі необхідні документи.

Використання аналогів при списанні матеріалів;

Повернення невикористаних матеріалів із незавершеного виробництва

Облік технологічних операцій на кожному етапі виробництва

Для полегшення введення операцій передбачено штрих-кодування технологічних операцій.

Рішення підтримує систему штрих-кодування продукції, напівфабрикатів, матеріалів:
- інвентаризація на складах та у торгових точках.
- переміщення між складами та торговими точками;
- відвантаження клієнтам;
Користувач має можливість налаштувати макет етикетки зі штрих-кодом без допомоги програміста. Для кожної моделі встановлюються значки догляду за виробом.

Переоцінка вартості залишків матеріальних цінностей складу чи виробничого підрозділу

Розширений контроль залишків під час проведення документів кожного користувача.

Можливість роботи користувачів через веб-інтерфейс. Вхід до програми з будь-якого інтернет-браузера
Аналітичні звіти програми для швейного виробництва
У рішенні передбачено можливість формувати звіти з виробничої діяльності підприємства У кожному звіті представлено безліч варіантів налаштувань. Користувач має можливість налаштувати необхідний звіт без допомоги програміста, відібрати необхідну інформацію, вивести лише ті показники, які потрібні в даний момент і нічого зайвого.
Звіт з фактичної собівартості:

Звіт щодо очікуваної продукції у розрізі виробників, замовлень.

Звіт Залишки у виробництві виводить залишки матеріалів у незавершеному виробництві у розрізі продукції, матеріалів, виробників, замовлень.

Звіт Залишки у виробництві за виконавцями виводить залишки за невиконаними технологічними операціями у незавершеному виробництві.

Звіт “Продуктивність робітників” у розрізі співробітників, технологічних операцій, продукції та замовлень.

Залишки на складах

Аналіз діяльності підприємства
Звіт про прибуток/збитки

Звіт Баланс відображає залишки активів та пасивів підприємства на початок та кінець періоду

Звіт про рух коштів містить дані про надходження та витрати коштів у розрізі статей.

Заборгованість контрагентів.

Обладнання, що підключається :
- Сканер штрих-кодів для зчитування товарів та дисконтних карток (також підключаємо бездротовий сканер, що полегшує проведення інвентаризації складу чи магазину)
- Принтер для друку цінників та етикеток зі штрих-кодами (макет етикетки налаштовується індивідуально для кожного клієнта).
- Принтер чеків (для друку нефіскальних чеків, макет друкованої форми налаштовується індивідуально)
- Фіскальний реєстратор
- Електронні ваги
- Платіжний термінал
Програмний продукт “Управління швейним виробництвом для України. Швейка 8” купується спільно з “BAS Малий бізнес”
Вартість програми:
Швейка 8 – 13 500 грн.
BAS Малий бізнес – 15 600 грн.
Даруємо кожному покупцю безкоштовні години на навчання!
Ліцензування:
Для розширення кількості робочих місць користувачам “Швейка 8 для України” необхідно придбати потрібну кількість додаткових ліцензій на програмний модуль “Швейка 8 для України” та окремо на “BAS Малий бізнес”.
У вартість рішення входить встановлення програми та безкоштовний супровід протягом 3 місяців.
| Склад рішення |
1 робоче місце |
2 робочі місця |
3 робочі місця |
6 робочих місць |
11 робочих місць |
21 робочих місць |
| Вартість BAS Малий бізнес |
15600 |
15600 |
15600 |
15600 |
15600 |
15600 |
| Вартість додаткової ліцензії на BAS |
– |
6000 |
12000 |
21000 |
39000 |
74100 |
Вартість рішення Швейка 8
|
13500 |
13500 |
13500 |
13500 |
13500 |
13500 |
| Вартість додаткових ліцензій на Швейку 8 |
– |
2800 |
5600 |
8500 |
14000 |
28000 |
| Підсумкова вартість |
29100 |
37900 |
46700 |
58600 |
82100 |
131200 |
Список ліцензій:
Ліцензії на програмний модуль “Управління швейним виробництвом для України. Швейка 8”:
- Клієнтська ліцензія на 1 робоче місце – 2800 грн.
- Клієнтська ліцензія на 5 робочих місць – 8500 грн.
- Клієнтська ліцензія на 10 робочих місць – 14000 грн.
Ліцензії на BAS:
- Клієнтська ліцензія на 1 робоче місце – 6000 грн.
- Клієнтська ліцензія на 5 робочих місць – 21000 грн.
- Клієнтська ліцензія на 10 робочих місць – 39000 грн.
- Клієнтська ліцензія на 20 робочих місць – 74100 грн.